pionierzy

Dokumenty

Protokół z działalności zarządu PAŹDZIERNIK 2013

PROTOKÓŁ nr 10/2013

z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów w dniu 29.10.2013

1.Odczytanie protokołu z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów z dnia 24.09.2013

2.Sprawozdanie z dyżurów i interwencji:

-Interwencja mieszkańców 30.09.2013. Za Przychodnią zdrowia ul. Łowicka 4 jest otwarty kanał. W załącznikach przesyłamy 2 fotki z tego miejsca. Prosimy o rozpoznanie sprawy i ewentualne interwencje u właściciela terenu, którym jest chyba Skarb Państwa - napisano do Straży Miejskiej.

Odpowiedź SM - W dniu 30.09.2013 o godz. 10.00 przekazano w/w sprawę firmie Budomix realizującej sprawy awaryjne dla UM Jastrzębie-Zdrój. Dyż ODSM st.insp. Drążkowski Grzegorz. O godz 12:00 wskazana firma rozpoczęła prace związane z usunięciem zagrożenia, które zostało naprawione – sprawdził B. Lepczyński

3.Plan dyżurów w miesiącu LISTOPAD 2013

                  5.11.2013 - LEPCZYŃSKI Bolesław, KRYSMAN Grzegorz

                     12.11.2013 - KRYSMAN Grzegorz, LĘGA Mirosław

                     19.11.2013 - LĘGA Mirosław, KOSOWSKA Wiesława

                     26.11.2013 - posiedzenie całego Zarządu Osiedla Pionierów

4.Pionierzy wybrali króla. Jest on co prawda tylko ,,królem grzybobrania” , ale jak zwał tak zwał królem został przez zasługi. Żeby zasłużyć na to miano trzeba było znaleźć grzyba, który bił wszystkie inne okazy swoim największym ciężarem i nie mógł posiadać blaszek pod kapeluszem. Czynu tego dokonał podczas grzybobrania na które wyjechali Pionierzy w dniu 2. 10.2013 - JERZY SIKORA. Jego zdobycz ważyła 445 gramy i to on został jednogłośnie okrzyknięty Królem Grzybobrania. Otrzymał on statuetkę wraz z imiennym certyfikatem określającym największą zdobycz podczas tego grzybobrania.

5.Śladem naszych interwencji. W sierpniu wystosowano pismo do Prezydenta Miasta w sprawie ubytków płytek klinkierowych na wszystkich schodach terenowych Osiedla Pionierów.                                           Dzisiaj z dużą satysfakcją odnotowujemy, że problem na ciągu schodów terenowych od pawilonów ul. Mazurskiej do ul. Śląskiej został usunięty. Nie ma już płytek klinkierowych a murek został otynkowany i estetycznie pomalowany. Całość kolorystycznie komponuje się ze schodami GSM od ul. Łowickiej do ul. Mazurskiej. Informacje dotyczące tej sprawy otrzymaliśmy od zadowolonych mieszkańców.

6.Tylko kawałki ,,dobrej roboty”. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku na niewielkiej ulicy Kaszubskiej rozpoczęły się prace przy wymianie starej, spękanej nawierzchni chodnikowej. Inwestycja będzie wykonywana zapewne na następnym fragmencie tej ulicy od kiosku przy budynku Kaszubska 8 do wjazdu na posesje Kaszubska 9 i 10. Warto przypomnieć, że roboty rozpoczęto dobrych parę lat wstecz od odcinka przy poczcie potem wykonano fragment naprzeciw gimnazjum i przedszkola a ostatnio kawałek przy Domu Pomocy Społecznej - ,,Dar Serca”. Zatem po wykonaniu obecnie realizowanego odcinka na następne lata zostanie już końcówka od budynków Kaszubska 9, 10 do ostatniego budynku Kaszubska 14.

7.STATYSTYKI strony internetowej Osiedle Pionierów. Na dzień 24.10.2013 w ciągu ostatniego miesiąca mieliśmy odwiedziny 996 unikalnych użytkowników a więc niepowtarzalnych adresów komputerów pracujących w sieci. Natomiast samych wizyt mieliśmy 2121 i 11009 odsłon. Przedstawione statystyki wskazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na informacje dotyczące lokalnego środowiska.

8.Na zbójnickim szlaku. Klimczok 1117 m n.p.m był najwyższym szczytem tego dnia na szlaku rajdu górskiego Pionierów, który odbył się w niedzielę 13 października 2013. Przez ten szczyt biegła kiedyś historyczna granica między Śląskiem i Małopolską. Ze szczytu Klimczoka roztacza się przepiękny rozległy widok gdzie przy ładnej pogodzie wspaniale widać Tatry. Można też podziwiać Babią Górę oraz część Beskidu Małego w okolicach Bielska – Białej. (...)Pionierzy chadzają swoimi znanymi utartymi szlakami, ale takie działania mają swoje dobre strony. Bardzo wielu przeszło już ten szlak wielokrotnie i każdy następny wyjazd jest dla nich odwiedzinami, swoistą przechadzką w niecodziennych okolicach i w kontakcie z naturą. Stają się wówczas każdy z osobna przewodnikami górskimi dla siebie, dla rodziny i znajomych. Taki cel przyświecał Zarządowi Osiedla Pionierów od pierwszych wypraw – przybliżyć góry mieszkańcom naszego osiedla po to by je pokochali, by zauważyli tą inną aktywną stronę wypoczynku.

9.Pionierzy w przedszkolu. Przedszkole nr 4 prowadzi zakrojoną na szeroką skalę współpracę ze środowiskiem lokalnym, a także bierze czynny udział w różnorodnych konkursach i przeglądach dla dzieci. Zarząd Osiedla Pionierów także uczestniczył ostatnio we współorganizacji konkursów plastycznych zorganizowanych dla dzieci tego przedszkola pod nazwą ,,Barwy Jesieni” oraz ,,Owocowo-warzywne stworki”. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie wszystkich nagród odbyło się 23.10.2013.(....) Celem konkursu było poszerzanie wiadomości dzieci na temat zjawisk i zmian zachodzących w przyrodzie wraz z aktualną porą roku, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.

10.Słońce, góry i... zakupy. W weekend 19-20 października odbył się kolejny górski wypad, tym razem w Tatry. Podczas wycieczki pogoda była wymarzona, temperatura dochodziła do 20 stopni C. Lepiej być nie mogło. Jesień pokazała swoje uroki w pełnej krasie. Nasza ekipa udała się na Miętusi Przysłop. To urokliwa przełęcz, z której można podziwiać naprawdę piękne widoki. Później zeszliśmy do doskonale znanej nam Doliny Kościeliskiej. Ten odcinek drogi przeszedł każdy, nawet mniej wprawiony turysta. Kolejny dzień to pobyt w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej i wycieczka do Zakopanego. Jedni woleli szał zakupów na Krupówkach, inni – Gubałówkę.

11.Wszyscy dali radę. Ostre, trudne podejście przed samym szczytem. Niejednemu pokonanie tego odcinka szlaku wycisnęło ostatnie poty. Jednak dali radę, przeszli, doszli do schroniska na Stożku. Tam delektowali się pięknem górskiej przyrody, skąpanej w jesiennym słońcu. A jesień, cóż w tym roku, pokazała całą paletę barw. Bohaterami tej wycieczki byli mieszkańcy i sympatycy osiedla Pionierów. Sobotnia, 26 października, wyprawa w góry była ich trzecią w tym miesiącu. Pogodę mieli wymarzoną, widoki zapierające dech w piersiach.

12.Wykaz odbytych dyżurów członków zarządu w wymiarze godzinowym (m-cu/narastająco)

(4/122) M. LĘGA,       (2/62) T. CZARNOTA,    (0/57) M. FARYNA,      (4/104) W. KOSOWSKA

(3/126) G. KRYSMAN,       (5/127) B. LEPCZYŃSKI

STATUT OSIEDLA: § 16 Przewodniczący oraz pozostali Członkowie Zarządu Osiedla są bezpośrednio odpowiedzialni przed Zebraniem Ogólnym Mieszkańców Osiedla i mogą być przez Zebranie to odwołani przed upływem kadencji, jeżeli nie wykonują swoich obowiązków, naruszają postanowienia Statutu i uchwał Zebrania lub też dopuścili się czynu dyskwalifikującego w opinii środowiska.

§ 31 1. Zebranie Ogólne Mieszkańców Osiedla może odwołać Przewodniczącego Zarządu Osiedla lub któregokolwiek z Członków Zarządu Osiedla zgodnie z § 16 niniejszego Statutu: 1) na wniosek 1/10 mieszkańców osiedla, 2) na umotywowany wniosek Prezydenta Miasta.

13.W posiedzeniu zarządu uczestniczyli n/w członkowie:

    Lepczyński B,       Kosowska W,      Lęga Mirosław,