pionierzy

Dokumenty

Protokół z działalności zarządu LISTOPAD 2013

PROTOKÓŁ nr 11/2013

z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów w dniu 26.11.2013

 

1.Odczytanie protokołu z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów z dnia 29.10.2013

2.Sprawozdanie z dyżurów i interwencji:

- zgłosili się mieszkańcy Kurpiowska 1 w sprawie zamontowania przed ich parkingiem lampy. Parking jest nieoświetlony i wieczorem strach jest na niego wejść. Zarząd osiedla wystąpi z pismem do Prezydenta Miasta

3.Plan dyżurów w miesiącu GRUDZIEŃ 2013

          3.12.2013 - LĘGA Mirosław, LEPCZYŃSKI Bolesław

        10.12.2013 - KRYSMAN Grzegorz, KRYSMAN Grzegorz

        17.12.2013 - posiedzenie całego Zarządu Osiedla Pionierów

4.W Osiedlu Pionierów odbyły się w dniu 14.11.2013 wybory uzupełniające do zarządu osiedla, które ogłosił Prezydent Miasta. Były one połączone także ze sprawozdaniem rocznym z działalności tego zarządu za okres 2012/2013. Zebranie wyborcze w imieniu Prezydenta Miasta prowadził jego zastępca Krzysztof Baradziej a Radę Miasta reprezentował Damian Gałuszka. Frekwencja nie była imponująca bo wynosiła zaledwie 54 osoby i dlatego wybory przebiegły bardzo sprawnie i szybko. Zgłoszono dwie kandydatury na wakujące jedno miejsce w zarządzie, które w wyniku tajnego głosowania uzupełniła Magdalena Hołubek. Jest to młoda osoba (23 lata) zamieszkała w budynku przy ulicy Pomorskiej.

Bardzo często do zarządu kandydują osoby obciążone nadmiarem obowiązków lub takie dla których jedynym celem jest dodanie obecności w zarządzie do swojego CV by w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu. Są także osoby, które uważają, że już swoją osobą dodają blasku i nobilitują zarząd osiedla w oczach mieszkańców całego miasta i ościennych gmin – zasłyszane ostatnio. Tymczasem praca w zarządzie to codzienna społeczna aktywność dla dobra środowiska lokalnego przez który zostali wybrani i do której się sami zobowiązali.

5.Pasjonaci siatkówki. Spotykają się co roku by wspólnie spędzić czas i sprawdzić się w rywalizacji z innymi zespołami. Mowa tutaj o turnieju piłki siatkowej o puchar Osiedla Pionierów, który rozgrywany jest w Szkole Podstawowej nr 6.W finale stanęły naprzeciw siebie zespoły mieszkańców Osiedla Pionierów i nauczycieli SP-5 i dopiero w tajbreku szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili mieszkańcy osiedla. Zwycięski zespół zagrał w składzie: Spiczak Darek, Bryła Rafał, Górski Paweł, Kolb Kamil, Ochojski Wojciech, Słabkowski Paweł, Twardowski Kacper, Kuśmierski Tomasz oraz Krysman Grzegorz z Zarządu Osiedla Pionierów. Na co dzień żeby pograć w siatkówkę spotykają się w osiedlowym Klubie Rekreacyjno Sportowym TTKF – Pionier, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 5. To ważne ogniwo osiedlowego systemu aktywizacji ruchowej młodzieży i osób dorosłych.

6.W krainie bombek. W witrynach sklepowych widać już świąteczne dekoracje, radosnemu nastrojowi oczekiwania sprzyja też pogoda, która przypomina, że powoli zbliżamy się do tego okresu. Korzystając ze sprzyjającej aury i chcąc przeżyć jeszcze bardziej atmosferę nadchodzących Świąt, grupa Pionierów postanowiła przyjrzeć się z bliska produkcji bombek i szklanych ozdób choinkowych. W sobotę 23 listopada o godz 8:00 pełen autokar z mieszkańcami Osiedla Pionierów wyruszył w stronę Krakowa gdzie w pobliskiej Modlniczce, znajduje się Fabryka bombek. Naszą podróż poznawczą rozpoczęliśmy od malowania bombek choinkowych kolorowymi farbami i ozdabiania własnych wytworów brokatem. (…....) Pożegnaliśmy Fabrykę z miłymi wspomnieniami i zabraliśmy ze sobą swoje, własnoręcznie zdobione, bombki. Każda z nich zawiśnie na świątecznej choince w naszych domach.

7.ANDRZEJKI – zabawy i wróżby w SP5. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dawniej kiedy ludzie spędzali długie jesienne wieczory przy świecach, umilali sobie czas wspólnymi zabawami i tańcami. Atmosfera ówczesnego wieczoru andrzejkowego sprzyjała wróżbom i przewidywaniu przyszłości, które były traktowane bardzo poważnie. Żeby tradycji stało się zadość także w dniu 28 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się zabawa andrzejkowa. Dyskotekę prowadziły panie z „Wesołkowa”. Wszyscy bawili się świetnie. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty, a humory dopisywały.

8.Narciarskie wyjazdy. Omówiono stan przygotowań do sezonu narciarskiego a w szczególności oczekiwań mieszkańców i sympatyków Osiedla Pionierów dotyczących wyjazdów na stoki. Na chwilę obecną mamy przygotowane 7 wyjazdów z których skorzysta ok. 370 osób. Terminy zostały udostępnione mieszkańcom w ogłoszeniach na naszej stronie internetowej www.pionierzy.jasnet.pl  Trwają już zapisy na te wyjazdy a niektóre terminy są już zajęte lub lista się zamyka. Kierunek wyjazdów to Białka Tatrzańska z najpiękniejszymi stokami narciarskimi w Polsce.

9.Ciasteczkowe wróżby, disco i magiczny popis w SP-6. Tradycyjnie andrzejki przypadają w nocy 29/30 listopada, czyli w wigilię imienin Andrzeja. Często jednak obchodzimy andrzejki także w samego Andrzeja, choćby dlatego, że dwa dni świętowania zawsze są lepsze niż jeden. Pomysły organizatorów sprawiają, że ten magiczny dzień jest obchodzony przez każdego inaczej i niepowtarzalnie bo z żadnej imprezy nie może przede wszystkim wiać nudą. We wtorek 26.11.2013r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się prezentacja wypieków własnych uczniów tej szkoły - ciastek i ciasteczek z wróżbą. Nikt nie liczył kalorii. Kontynuacja przyjemności miała miejsce w godzinach popołudniowych, w których uczniowie mogli pozbyć się zbędnych kalorii. Była to dyskoteka andrzejkowa z występem profesjonalnego Dj-a – Mateusza Idzika. Świetną zabawę zorganizował Zarząd Osiedla Pionierów. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Natomiast dla młodszych dzieci w dniu 2.12.2013 zorganizowano andrzejkowe czary – mary a więc popis magika, który czarował wszystkich swoim występem.

10.Przybliżyć stoki narciarskie. Zarząd osiedla wzorem lat ubiegłych w czasie ferii zimowych będzie organizował wyjazdy z dworca autobusowego Arki Bożka do Szczyrku. W planach mamy stoki ,,Biały Krzyż” oraz ,,Juliany”w okresie 19 – 24 styczeń w cenie 10 zł/os dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie możliwość skorzystania w tym okresie z kursu narciarsko–snowboardowego prowadzonego przez licencjonowaną Szkołę Narciarską EVEREST z Jastrzębia-Zdroju

11.Wykaz odbytych dyżurów członków zarządu w wymiarze godzinowym (m-cu/narastająco)

(5/127) M. LĘGA,    (4/66) T. CZARNOTA,     (3/60) M. FARYNA,      (5/109) W. KOSOWSKA

(7/133) G. KRYSMAN,      (7/134) B. LEPCZYŃSKI ,       (4/4 od 14.11.2013) M. HOŁUBEK

STATUT OSIEDLA: § 16 Przewodniczący oraz pozostali Członkowie Zarządu Osiedla są bezpośrednio odpowiedzialni przed Zebraniem Ogólnym Mieszkańców Osiedla i mogą być przez Zebranie to odwołani przed upływem kadencji, jeżeli nie wykonują swoich obowiązków, naruszają postanowienia Statutu i uchwał Zebrania lub też dopuścili się czynu dyskwalifikującego w opinii środowiska.

§ 31 1. Zebranie Ogólne Mieszkańców Osiedla może odwołać Przewodniczącego Zarządu Osiedla lub któregokolwiek z Członków Zarządu Osiedla zgodnie z § 16 niniejszego Statutu: 1) na wniosek 1/10 mieszkańców osiedla, 2) na umotywowany wniosek Prezydenta Miasta.

12.W posiedzeniu zarządu uczestniczyli n/w członkowie:

Lepczyński B,        Kosowska W,     Lęga Mirosław,    Krysman G