pionierzy

Dokumenty

Protokół z działalności zarządu MARZEC - 2014

PROTOKÓŁ nr 3/2014

z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów w dniu 25.03.2014

 

1.Odczytanie protokołu z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów z dnia 25.02.2014

 

2.Sprawozdanie z dyżurów i interwencji: brak interwencji

 

3.Plan dyżurów w miesiącu KWIECIEŃ 2014

          1.04.2014 - LĘGA Mirosław, LEPCZYŃSKI Bolesław

          8.04.2014 - KOSOWSKA Wiesława, CZARNOTA Tomasz

        15.04.2014 - LEPCZYŃSKI Bolesław, LĘGA Mirosław

        22.04.2014 - KRYSMAN Grzegorz, KOSOWSKA Wiesława

        29.04.2014 - posiedzenie całego Zarządu Osiedla Pionierów

 

4.Nietypowy wyjazd na narty. Weekend 8-9 marzec był z kolei już szóstym w tym roku wyjazdem Pionierów na narty, ale jakże inny był od tych poprzednich. Od stycznia praktycznie nie było już wolnych miejsc na ten wypad a na liście wyjazdowej były prawie same imiona kobiet poza paroma wyjątkami. Jak to się stało, że na typowy wyjazd narciarski zapisały się grupy kobiet powiązane ze sobą pracą zawodową i towarzysko. To co je skłoniło do tego wyjazdu to magiczna data ,,8 Marca” czyli popularny Dzień Kobiet. Już rutynowe przeliczenie osób, które zechciałyby wyjść na stok wyjaśniło wszystko – chętnych było tylko 8 osób. Po przyjeździe na miejsce cały nasz ,,babiniec” ruszył na termy gdzie Termy Białka mały dla nich specjalną ofertę: ,,Podwójny relaks”. Ale to nie wszystko bo Saunarium miało także swoją promocję. Zatem pięć godzin w gorących źródłach i wyjazd o 15:00 na kwaterę. Szybka obiadokolacja i wyjazd na Krupówki gdzie też nie za długo zabawiły bo obok naszej kwatery w lokalu Karcma Muzykancko zamówiły sobie telefonicznie stoliki. Kto tam był ten wie że kulturalny poziom tego lokalu jest bardzo wysoki. Przez dwa dni piękna słoneczna pogoda z której do woli można było korzystać i na dole pod stokiem i u góry na szczycie. A narty? No cóż tym razem naszych było na stoku jak na lekarstwo mimo tego że warunki były wyśmienite.

 

5.Co planują zrobić Pionierom. W sprawie remontów i inwestycji w Osiedlu Pionierów postanowiliśmy porozmawiać z osobami, które z racji sprawowanych funkcji wiedzą więcej od nas. Każdy z mieszkańców doskonale wie, że te największe strategiczne inwestycje są ważne ale każdy z nas ocenia je z perspektywy swojego najbliższego otoczenia. Każda wymiana zrujnowanej nawierzchni kawałka chodnika, nowy parking, plac zabaw, remont szkoły czy przedszkola dla lokalnego środowiska ma pierwszoplanowe znaczenie. To tutaj codziennie chodzimy do pracy, na zakupy, do szkół, przedszkoli. To tutaj po prostu żyjemy na co dzień. Andrzej Matusiak - radny miasta Jastrzębie Zdrój. Sprawy osiedla dotykają go bezpośrednio, bo od zawsze mieszka w nim i zamierza w nim pozostać. Powiedział nam, że Urząd Miasta planuje w tym roku dokończenie remontu nawierzchni chodników ulicy Kaszubskiej, termomodernizację Domu Opieki Społecznej ,,Dar Serca", w SP-6 remont schodów od strony ul. Śląskiej i całego otoczenia wokł nich. W pozostałych placówkach oświatowych w miarę wolnych środków planuje się: w SP-5 dokończenie ocieplenia szczytów budynku, PP-4 remont kuchni, placu zabaw, ogrodzenia w PP-5 wymiana ogrodzenia, termomodernizacja, plac zabaw. Mirosław Lęga - członek rady nadzorczej GSM. Spółdzielnie mieszkaniowe to nie tylko remonty wewnątrz budynków ale także cała infrastruktura związana z otoczeniem. Te inwestycje i remonty GSM dotyczą wszystkich mieszkańców naszego miasta bo tereny są ogólnodostępne i korzysta z nich każdy obywatel naszego miasta. Jak podaje nasz rozmówca w planach ujęto: remont częściowy chodnika w kierunku Alei Piłsudskiego przy budynku Śląska 39-45, budowa parkingu ok. 555 m2 przy budynku Pomorska 3-15, budowa parkingu ok. 795 m2 przy budynku Kurpiowska 2, zdjęcie azbestu i ponowna termomodernizacja budynku Kaszubska 11 oraz budowa placu zabaw przy budynkach Pomorska 2-14,16-28                         Piotr Szereda - członek rady nadzorczej SM JasMos. Przynajmniej raz w miesiącu wpada do Zarządu Osiedla Pionierów by porozmawiać o sprawach istotnych dla mieszkańców zasobów tej spółdzielni. Chce i potrafi zrozumieć że mieszkańcy tej spółdzielni są częścią większej społeczności jaką jest Osiedle Pionierów. Jak nas informuje w roku bieżącym planowane są następujące prace dotyczące infrastruktury: ogrodzenie terenu na szczycie klatki 85 budynku Pomorska 73-85, remont schodów terenowych przy kl. 99 i naprawa przy kl. 95 budynku Pomorska 87-99, remont schodów w stronę Warmińskiej 16-28 przy budynku Warmińska 2-14, wykonanie  parkingu (250 m2) za budynkiem Warmińska 1-13, chodnik (42 m2) i schody terenowe od parkingu za budynkiem do kl. 17 oraz chodnik (92 m2) i schody terenowe od parkingu za budynkiem do kl. 29 przy budynku Pomorska 17-29, chodnik (17 m2) i schody terenowe od nowego parkingu do kl. 37 oraz poszerzenie parkingu asfaltowego (195 m2) przy budynku Pomorska 31-43, chodnik na szczycie kl.57 w kierunku kl. 59 przy budynku Pomorska 45-57.

 

6.Ostatni szus w sezonie. W sobotę 22 marca 2014 skoro świt Pionierzy wyjechali na swój ostatni dwudniowy wyjazd na narty. Pogoda zaiste letnia bo było w okolicach 20' C. Większość udaje się do Term Białka, ale są i tacy którzy postanowili zaliczyć jakiś szczyt. Ta grupa pojechała do Doliny Chochołowskiej skąd zrobili podejście na Grzesia. Jest to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1653 m n.p.m., położony w północnej grani Wołowca. Przez jego grzbiet przebiega granica polsko-słowacka a jego nazwa pochodzi od góralskiego słowa „grześ” oznaczającego grzędę lub grzbiet. Jednak zasadniczym celem naszego wyjazdu był ośnieżony stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Bardzo wielu z uczestników tego wyjazdu wsłuchując się w prognozy pogody pozostawiła narty w domu. Tymczasem stok do południa przepięknie przygotowany. Konkurencji do wyciągu żadnej bo podobnie pomyślało większość osób, która tutaj przyjechała. Praktycznie ze stoku zjeżdżało się prosto na kanapę wyciągu narciarskiego. Na zakończenie narciarskiego dnia wstępujemy jeszcze na posiłek do Karczmy Kotelnica, zbudowanej na wierzchołku góry Kotelnica. Posiłek owszem pyszny był, ale nie on sprawił, że w tym miejscu wspominamy o karczmie. Wybierając się na narciarski wypad do Kotelnicy Białczańskiej warto wiedzieć, że najładniejszy widok na Tatry odsłonił się nam dopiero z tarasu przed tą karczmą. Oprócz dania konsumpcyjnego, Tatry podaje się nam tu jak na tacy.

 

7.SAIL ŚWINOUJŚCIE 15-17 sierpień 2014 – promocja imprezy. Sail to przede wszystkim żaglowce – to właśnie rejsy żaglowcami na pełne morze przy akompaniamencie śpiewanych szant stanowią największą atrakcję imprezy. Przez trzy dni każdy może zakosztować namiastki marynarskiego życia, doświadczyć wyjątkowych wrażeń na rozkołysanym morzu, doskonale się przy tym bawiąc. Tylko w Świnoujściu zobaczyć można majestatyczne i mniejsze żaglowce wychodzące na żaglach w szyku paradnym na pełne morze. Co więcej, można być aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia, płynąc na pokładzie jednego z nich! Zarząd osiedla na swojej stronie internetowej promuje, organizuje i zachęca do aktywnego oraz interesującego spędzania wolnego czasu wskazując atrakcyjne imprezy czy też miejsca w Polsce.

 

8.Wykaz odbytych dyżurów członków zarządu w wymiarze godzinowym (m-cu 12/727 narastająco)

(2/140) M. LĘGA,    (0/68) T. CZARNOTA,    (0/61) M. FARYNA,     (1/112) W. KOSOWSKA

(3/146) G. KRYSMAN,    (4/150) B. LEPCZYŃSKI ,     (2/14) M. HOŁUBEK od 14.11.2013

STATUT OSIEDLA: § 16 Przewodniczący oraz pozostali Członkowie Zarządu Osiedla są bezpośrednio odpowiedzialni przed Zebraniem Ogólnym Mieszkańców Osiedla i mogą być przez Zebranie to odwołani przed upływem kadencji, jeżeli nie wykonują swoich obowiązków, naruszają postanowienia Statutu i uchwał Zebrania lub też dopuścili się czynu dyskwalifikującego w opinii środowiska.

§ 31 1. Zebranie Ogólne Mieszkańców Osiedla może odwołać Przewodniczącego Zarządu Osiedla lub któregokolwiek z Członków Zarządu Osiedla zgodnie z § 16 niniejszego Statutu: 1) na wniosek 1/10 mieszkańców osiedla, 2) na umotywowany wniosek Prezydenta Miasta.

 

9.W posiedzeniu zarządu uczestniczyli n/w członkowie:

Lepczyński B,      Lęga Mirosław,        Krysman G,         Kosowska W.