pionierzy

Dokumenty

Protokół z działalności zarządu MAJ - 2012

PROTOKÓŁ nr 5/2012

z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów w dniu 29.05.2012

1.Odczytanie protokołu z posiedzenia Zarządu Osiedla Pionierów w dniu 24.04.2012

2.Sprawozdanie z dyżurów i interwencji:

- W dniu 25.05.2012 otrzymaliśmy zgłoszenie od osoby, która zauważyła odrywający się konar z drzewa znajdującego się na placu wewnętrznym ulicy Kaszubskiej w rejonie budynku nr 3 oraz placu zabaw. Odrywający się konar jest przytrzymany tylko cienkim drutem, który lada moment może pęknąć i spowodować nieszczęście. Jak widać na załączonych zdjęciach znajdują się tam ławki a nieopodal plac zabaw.- zgłoszenie przesłano do Straży Miejskiej w tym samym dniu

3.Plan dyżurów w miesiącu CZERWIEC 2012

                5.06.2012 - LEPCZYŃSKI Bolesław, LĘGA Mirosław

              12.06.2012 - LĘGA Mirosław, KRYSMAN Grzegorz

              19.06.2012 - KOSOWSKA Wiesława, FARYNA Marcin

              26.06.2012 - posiedzenie całego Zarządu Osiedla Pionierów

4.W pierwszych dniach maja przypadają aż trzy święta: Święto Pracy, Święto Flagi oraz rocznica uchwalenia konstytucji. Zarząd Osiedla Pionierów zaapelował do mieszkańców osiedla oraz instytucji będących na naszym terenie żeby godnie uczcili te ważne dla kraju dni poprzez wywieszenie flagi państwowej. Oflagowanie pomieszczeń Zarządu Osiedla Pionierów zapewniła Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa administrator budynku.

5.Mieszkańcy Osiedla Pionierów od bardzo długiego okresu czasu na wszystkich zebraniach osiedlowych wskazują na konieczność rozbudowy parkingu przy kościele ,,na górce". Zarządy osiedla poprzednich kadencji i obecnej ujmują to zgłoszenie corocznie we wnioskach remontowych do budżetu miasta. Problem jednak ani drgnął i przez długie lata pozostaje na etapie wniosku. Sprawą, która wydaje się nie mieć końca zajęli się radni obecni na Zebraniu Ogólnym Mieszkańców w Osiedlu Pionierów w dniu 2.04.2012 Janusz TARASIEWICZ i Jerzy LIS oraz będący na spotkaniu z zarządem w dniu 24.04.2012 Marian KRÓLICZEK. Złożyli w tej sprawie interpelację na sesji Rady Miasta w dniu 26 kwietnia 2012.

6.Marian Króliczek radny miasta Jastrzębie – Zdrój, zastępca Przewodniczącej Komisji Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej, czł. Komisji Polityki Społecznej spotkał się we wtorek 24 kwietnia 2012 o godz 17:00 z Zarządem Osiedla Pionierów w jego siedzibie Mazurska 2.

Pytanie: Jest pan urodzonym ruptawianinem, mieszka pan w domu jednorodzinnym, czy rozumie pan problemy, potrzeby i bolączki mieszkańców blokowisk?

Odpowiedź: Mieszkanie w domu jednorodzinnym niesie za sobą wiele korzyści. Można zapomnieć o problemach np. z parkowaniem. Ja jednak przez okres 8 lat mieszkałem w bloku przy ulicy Kurpiowskiej13,czas ten pozwolił mi zapoznać się z problemami i potrzebami mieszkańców.

7.W dniu 11 maj odbył się Turniej Szachowy o puchar Zarządu Osiedla Pionierów w Jastrzębiu – Zdroju w którym uczestniczyły osoby powyżej 30 roku życia. Był to turniej w, którym zwycięzca bierze wszystko. Oczywiście był tam wśród nagród złoty medal oraz piękny puchar zakupiony przez zarząd osiedla. Ale zainteresowanie wzbudziła także nagroda rzeczowa ufundowana dla zdobywcy pierwszego miejsca, którą był zestaw do herbaty. Nagrody główne w turnieju zdobyli następujący uczestnicy zawodów: I miejsce - Marek ZIELIŃSKI l.54 ul. Śląska, II miejsce - Edward SUNITA l.69 ul. Pomorska, III miejsce - Bogdan SĘPIAK l.47 ul. Pomorska

8.Zarząd Osiedla Pionierów zorganizował 12 maja wyjazd dla mieszkańców do term Bania w Białce Tatrzańskiej. Wspólnie zakosztowaliśmy relaksu i odpoczęliśmy korzystając z licznych atrakcji basenowych, podziwiając panoramę Tatr. Był czas na kąpiel i szaleństwo na zjeżdżalniach, część uczestników skorzystała również z saun. Wszyscy wróciliśmy pełni relaksu. Po powrocie, wiele osób pytało, czy powtórzymy wyjazd na baseny. Jeśli będzie zainteresowanie wyjazdami, będziemy je organizować cyklicznie.

9.O tym, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna wie, albo powinien wiedzieć, każdy z nas. Właściwie zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Temu właśnie celowi służą szkolenia z udziałem ratowników medycznych, bądź lekarzy. Takie właśnie szkolenie dla mieszkańców Osiedla Pionierów przeprowadził 17.05.2012 członek zarządu osiedla Marcin FARYNA. Jest on zawodowym ratownikiem medycznym. Po krótkim wstępie teoretycznym, wszyscy przeszli szkolenie praktyczne. Każdy uczestnik ćwiczył wczesną reanimację na fantomie. Zakres szkolenia obejmował także pomoc w razie ataku padaczki, zawału mięśnia sercowego, oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

10.Tatrzańska Dolina Pięciu Stawów była celem kolejnej wyprawy, którą zorganizował Zarząd Osiedla Pionierów, w dniach 19-20 maja. Jak zwykle wiosną „Pionierzy” wyjechali w najwyższe polskie góry. Rok temu o tej porze odwiedzili Morskie Oko, teraz sąsiadującą z nią przepiękną Dolinę Pięciu Stawów. Początkowo trasa wędrówki przebiegała w wiosennym klimacie. Jednak, czym bardziej turyści zmierzali w kierunku schroniska, na ich drodze pojawiał się śnieg. Z początku były to ilości symboliczne, niewielkie. Kiedy grupa doszła do wodospadu Siklawa, zrobiło się prawdziwie zimowo. Szlak, który zazwyczaj nie jest specjalnie trudnym urósł do rangi poważnego wyzwania, z powodu dużej ilości śniegu. Przez tą przeszkodę przebrnęli tylko najbardziej wytrwali. Ale zostało im to wynagrodzone cudownymi widokami doliny i zamarzniętych jeszcze stawów.

11.W sobotni słoneczny ranek 26 maja 2012 ,,Pionierzy” wyjechali do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Wśród uczestników wyjazdu były rodziny z dziećmi, które swoje pierwsze kroki skierowały do Wesołego Miasteczka oraz osoby dorosłe poszukujące spokoju i wytchnienia w ciszy ogrodu zoologicznego. Cały Park Śląski przeżywa swój renesans. W każdy weekend odbywa się w nim parę imprez. Wesołe Miasteczko w dalszym ciągu kusi nasze dzieci i wnuki oraz ZOO, które rozpoczęło już swoją modernizację. Dlatego może warto ująć te miejsca w swoim kalendarzu miejsc w których warto odpocząć samotnie czy też w gronie rodzinnym.

12.Wykaz odbytych dyżurów członków zarządu w wymiarze godzinowym (m-cu/narastająco)

(4/57) M. LĘGA,      (1/34) T. CZARNOTA,      (0/38) M. FARYNA,          (4/56) W. KOSOWSKA

(4/61) G. KRYSMAN,        (4/65) B. LEPCZYŃSKI,                   (0/34) A.WĄSIK

STATUT OSIEDLA: § 16 Przewodniczący oraz pozostali Członkowie Zarządu Osiedla są bezpośrednio odpowiedzialni przed Zebraniem Ogólnym Mieszkańców Osiedla i mogą być przez Zebranie to odwołani przed upływem kadencji, jeżeli nie wykonują swoich obowiązków, naruszają postanowienia Statutu i uchwał Zebrania lub też dopuścili się czynu dyskwalifikującego w opinii środowiska.

§ 31 1. Zebranie Ogólne Mieszkańców Osiedla może odwołać Przewodniczącego Zarządu Osiedla lub któregokolwiek z Członków Zarządu Osiedla zgodnie z § 16 niniejszego Statutu: 1) na wniosek 1/10 mieszkańców osiedla, 2) na umotywowany wniosek Prezydenta Miasta.

13.W posiedzeniu zarządu uczestniczyli n/w członkowie – podpisy

Lepczyński Bolesław      Krysman Grzegorz        Kosowska Wiesława         Lęga Mirosław